O nás

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Mateřská škola Kostice, příspěvková organizace je škola s dlouholetou tradicí. Stará budova MŠ, ležící přímo v centru obce, byla postavena již v roce 1910. V minulosti byla využívána jako základní škola a v roce 1966 byl objekt adaptován. Vznikly zde dvě třídy MŠ. V roce 1985 vznikla přístavbou nové budovy třetí třída MŠ spolu s novou školní jídelnou. Postupem času, z důvodu nižšího počtu dětí, využívala Mateřská škola pouze dvě třídy.
V červenci a srpnu 2003 proběhla první část rozsáhlé rekonstrukce staré budovy, dokončena byla v roce 2008. V roce 2011 byla provedena výměna oken a vchodových dveří na nové budově, v létě 2012 zateplení a fasáda na nové budově MŠ.
Od 1. 2. 2018 byla uvedena do opětovného provozu třetí třída. Všechny tři třídy jsou kompletně vybaveny novým nábytkem, který umožňuje dětem volný výběr hraček v dosahu i dohledu dětí, včetně stolků a židliček tří velikostí. Ve třídách jsou herní kouty podporující tvořivost dětí a tělovýchovná zařízení pro spontánní pohyb dětí (lezecké stěny, lana, žebříky, kruhy).
U mateřské školy se nachází pouze malý školní dvůr, který byl zrekonstruován v roce 2017. Využíváme také dětského hřiště na Nové ulici, dobře upraveného a vybaveného pro potřeby dětí předškolního věku a sloužícího pouze dětem MŠ. Mnoho podnětů k poznávání nám poskytuje krásná příroda kolem rybníka a lesa. V současné době máme k dispozici i nově vybudované hřiště u stadionu.
Snažíme se o to, aby naše mateřská škola byla komunitním místem, kde se setkávají děti, rodiče, občané naší obce.

Třída Koťátka: Zuzana Lukešová, Iva Štěpánková (zástup Natálie Balgová)

Třída Berušky: Veronika Heklová, Petra Poláková

Třída Sluníčka: Anděla Jedlíčková, Alena Bačová

Layer
Layer
Layer

TRADICE NAŠÍ ŠKOLY

Najeďte myší na název akce a dozvíte se více informací

PODZIMNÍ SETKÁNÍ
Společně s rodiči (např. jsme tvořili dýňové strašáčky a večer jsme je přicházeli rozsvítit, pouštěli jsme draky, putovali jsme za světluškovou vílou, uspávali jsme broučky). Rodiče pak mohou ochutnat různé pomazánky, které nám paní kuchařka připravuje.
MIKULÁŠSKÁ
Přijde k nám Mikuláš s nadílkou (čerta nechá doma)
VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ
Děti již předem tvoří různé svícínky, ozdoby a zvonečky z keramické hlíny, kterými pak obdarují své blízké
DEN MATEK
Děti vyrábějí dárečky pro maminky, kytičkou svázanou z pohybu, básniček a písniček pak maminkám popřejí k jejich svátku
NÁVŠTĚVA DIVADLA RADOST V BRNĚ
V jarních měsících vždy navštívíme opravdové divadlo
ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY
Pasováním na "školáky", dárečkem (knihou, šerpou), táborákem a hrami, které pro děti připravují společně všichni zaměstnanci MŠ a rodiče, se loučíme se svými kamarády, kteří odcházejí do ZŠ